O nas

Listopad 23, 2015
12283270_530776447081183_1457482206_n

o Fundacji

Choć nasza Fundacja jest bardzo świeżą inicjatywa udało nam się już bardzo wiele.
Pomysł założenia Fundacji pojawił się w naszych głowach w lipcu i we wrześniu wystartowaliśmy.

Fundacja Wrocław miasto Kobiet to inicjatywa wspierająca z jednej strony kobiety przedsiębiorcze i promująca ich działania, a z drugiej strony narzędzie pomocy kobietom, które znalazły się  w trudnej życiowej sytuacji, szukającym inspiracji we wszystkich dziedzinach życia, w których na co dzień szukają wsparcia.

Pierwszym głównym celem Fundacji jest dostarczenie kobietom informacji praktycznych w kwestiach codziennych (porady prawne, porady związane z samozatrudnieniem, urządzania domu i ogrodu, zdrowej nieprzetworzonej żywności, suplementacji, prowadzenie zdrowej ciąży i porodu naturalnego, dbania o ciało i ducha w naturalny sposób ).
W tym celu pragniemy stworzyć portal internetowy.

Łatwiej chodzić po przetartych ścieżkach więc portal, który stworzymy będzie bazą sprawdzonych miejsc (min. eko sklepów, bazarów, przyjaznych miejsc spotkań) oraz baza osób będących specjalistami w swoich dziedzinach.

Drugim naszym priorytetem to pomaganie kobietom w odkrywaniu swojego potencjału – w tym celu organizujemy szkolenia rozwojowe, w trakcie których uczestniczki uczą się technik samooceny, relaksacji,nabierania dystansu oraz otrzymują wsparcie w określeniu i udoskonaleniu swojego wizerunku w zgodzie ze swoim wnętrzem.

Kazdy z nas potrzebuje na pewnych etapach swojej drogi momentu refleksji, inspiracji i przede wszystkim wsparcia.
W naszym przypadku osobiste doświadczenie zaowocowało potrzeba podzielenia się i stworzenia tej Fundacji.

Poza portalem i szkoleniami pragniemy przede wszystkim kreować pozytywne wydarzenia dla okolicznej społeczności wciągając w nasze działania wszystkie chętne do udziału i zainteresowane osoby. Ludzie to najwyższa wartość i to właśnie z ludźmi i dla ludzi chcemy działać.

Przykładem naszych pozytywnych działań była internetowa aukcja charytatywna, gdzie wylicytowane zostały dary przekazane od wrocławskich artystów w formie muzyki i sztuki sygnowanej unikatowymi autografami. W wydarzeniu udział wzięli Maryla Rodowicz, Janusz Panasewicz, Jan Borysewicz, Me Myself And I, Joanna Dobrakowska, Marcus Sims, Monika Mlynarska, Tomasz Syslo, Bodo Kox, Martella oraz Natalia Lubrano. Uzyskane środki fundacja wykorzysta na ufundowanie miejsc dla uczestników naszych szkoleń.

Pchli Targ Kasztanowa 7 to miejsce spotkań przy siedzibie Fundacji Wrocław miasto Kobiet.
Posprzątaj swój świat i pozbądź się u nas niepotrzebnych rzeczy, może komuś innemu będą akurat potrzebne.

Fundacja w dniu 17 października 2015 roku otrzymała pozwolenie na wykorzystanie pasa drogowego w sposób szczególny i zamkniecie części aleji Kasztanowej pomiędzy ulica Januszowicka a aleja Akacjowa w celu zorganizowania targu. Kolejny Pchli Targ odbędzie się 19. grudnia 2015 roku.

Fundacja JA Wrocław miasto kobiet mieści się przy aleji Kasztanowej 7. dlatego ta ulica została wybrana na Pchli Targ.

Podczas Targu mieszkańcy Wrocławia (po wcześniejszej rejestracji) będą mieli możliwość sprzedaży lub wymiany niepotrzebnych rzeczy z własnych gospodarstw domowych, ponadto na Targu znajda się także stoiska rożnych wystawców.

Nasze dotychczasowe akcje znalazły duże zainteresowanie i wsparcie lokalnej społeczności, poprzez media, po rade osiedla jak i wszystkich sąsiadów.

Nasze akcje nie wykluczają jednak Panów i dlatego naszym obecnym przedsięwzięciem jest:
‚Postawić Tomka na nogi’

Tomek Jakub Syslo jest jednym z pierwszych mężczyzn, którzy uwierzyli w nas i wsparli nasza inicjatywę. Zaprojektował nasze logo i profesjonalnie doradzał, jak i ukierunkował nasze pierwsze kroki w social media. Ten utalentowany artysta malarz/grafik/bloger i społecznik od 24 lat porusza się na wózku ponieważ uległ wypadkowi i ma przerwany rdzeń. Marzeniem Tomka jest chodzenie, a naszym celem mu to umożliwić. Potrzebujemy pomocy w zebraniu środków na badania oraz rehabilitacje, które
doprowadza do możliwości zakwalifikowania Tomka jako pacjenta jednego z światowych projektów egzoszkieletu. Jest ich wiele, poza środkami finansowymi rzetelne wsparcie informacyjne jak i duchowe bardzo mile widziane.

Wkrótce otwarcie wystawy malarstwa i rzezby w Hotelu Puro. Wystawione prace zostana na poczatku stycznia zlicytowane na Allegro. Zapraszamy!

Aleksandra Lemańska

aleja Kasztanowa 7/3
53-125 Wrocław
T. 071 336 45 76
K. 506 85 63 26

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply