Sponsorzy

Epino

Październik 1, 2015

EPINO – łagodny początek życia. Epino Polska jest wyłącznym dystrybutorem niemieckich urządzeń Epino Delphine i Epino Libra.

Przyrządy treningowe- Epino Delphine i Delphine Plus – wspierają proces przygotowań do porodu i regeneracji poporodowej. Dzięki delikatnemu, ale niezmiernie skutecznemu treningowi, cały obszar przepony miednicy (mięśnie Kegla) zostaje wzmocniony i uelastyczniony, co zapobiega pęknięciu krocza podczas porodu i obniża prawdopodobieństwo, że konieczne będzie jego nacięcie. Epino Libra opracowano natomiast specjalnie dla kobiet z problemem wysiłkowego nietrzymania moczu, który często
pojawia się po raz pierwszy w ciąży lub zaraz po porodzie, a później w okresie menopauzy, kiedy drastycznie zmienia się gospodarka hormonalna.

Chcemy pomagać kobietom oczekującym na poród, tak by czuły się przygotowane na to wielkie wydarzenia, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Chcemy by kobiety rodziły w najbardziej komfortowy dla siebie sposób, unikając przy tym nacięcie lub uszkodzenia krocza, a po porodzie szybko wracały do pełnej sprawności fizycznej.

EPI-NO Delphine i EPI-NO Delphine Plus to opatentowane, niemieckie urządzenia wykorzystujące nowatorską metodę ćwiczeń wspierających poród naturalny. Efektem ćwiczeń jest uelastycznienie krocza przed porodem, które pozwala uniknąć episiotomii lub pęknięcia krocza.

EPI-NO Delphine to proste urządzenie składające się z balonika, rurki oraz pompki. Służy ono łatwym ćwiczeniom, które kobieta może sama wykonywać w domu. Trening okołoporodowy rozpoczyna się na 3 tygodnie przed terminem porodu. Wystarczy ćwiczyć 20 minut dziennie. Dodatkowo EPI-NO Delphine Plus posiada manometr z funkcją biofeedback wykorzystywaną podczas ćwiczeń regenerujących krocze po porodzie. Wzmacnianie mięśni krocza można rozpocząć już po okresie połogu. Zdrowe mięśnie w skali Epino to
takie, które pozwalają wychylić wskazówkę manometru o 4 jednostki i utrzymają ją w tej pozycji przez 10 sekund. Długość procesu regeneracji to kwestia indywidualna, może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy.

EPI-NO Libra to produkt przeznaczony dla kobiet z problemem wysiłkowego nietrzymania moczu. Libra wyposażona jest w specjalny balonik, który nie rozciąga się i jest dedykowany ćwiczeniom wzmacniającym napięcie mięśni dna miednicy. Codzienny 20-minutowy trening niweluje dolegliwości przy lekkich objawach. W przypadkach nietrzymania moczu z zaleceniem do operacji, EPI-NO Libra jest idealnym urządzeniem przygotowującym do zabiegu oraz wspomagającym proces regeneracji pooperacyjnej.

Wszystkie produkty EPI-NO to urządzenia osobiste, które ze względów higienicznych nie mogą być stosowany przez kilka kobiet.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply