Relacje z poprzednich edycji Wydarzenia

Relacja z 17 października 2015 – Pchli targ Kasztanowa 7

Październik 22, 2015
12096523_935219526527120_6855220228414599860_n

Już za nami Pchli Targ na Kasztanowej. Przed 10tą na chodnikach i ulicy pojawili się okoliczni mieszkańcy, ludzie, którzy słyszeli o wydarzeniu w radiu, czytali prasę, zobaczyli plakaty, albo są naszymi fanami na FB i się zaczęło…. Czas się zatrzymał, świętowaliśmy bardzo familijnie. Dobre jedzenie na ulicy, domowe ciasta, kawa palona na ognisku i zaparzana w glinianym garnku, czyli wszystko to, co nam ucieka na co dzień. Razem z rodzicami przyszły dzieciaki – swobodnie biegały między straganami, co jakiś czas zatrzymując się na stoisku IQuest – gdzie z otwartymi buziami  oglądały ciekawe eksperymenty. Całkiem niedaleko stanęło stoisko z ekologicznymi przyprawami, a z drugiej strony z miodami z małej pasieki „Pod wielką sową”. Pod czerwonym namiotem ratownicy pokazywali jak udzielać pierwszej pomocy. Biznes się kręcił – piękne, używane rzeczy znalazły nowych właścicieli. „Siedem kruków” gościło z biżuterią z drewna, domowymi bibelotami. Ubarwiarka – pokazała jak nadać nowe życie starym sprzętom. Stoisko Akuna Sp. z o. o. udzielało rad w tematyce zdrowego stylu życia, ekologicznej higieny, a Epino Polska – jak naturalnie rodzić i jak do porodu się przygotować. Na stoisku Progress – Kasia – architekt wnętrz podpowiadała jak zagospodarować przestrzeń domową. Całość imprezy mocno wspierali wolontariusze z  pobliskiego liceum. Wydarzenie uświetnił pokaz mody przygotowany przez Joanne Barbarę Karpińską- sytlizacja i Aleksandrę Kowalską – makijaż, gratulujemy modelkom odwagi – było inspirująco.

Na stoisku Fundacji Wrocław Miasto Kobiet – można było dostać jabłko, ulotkę promocyjną ze zniżką na usługi Pałacu Alexandrów w pobliskim Samotworze oraz zobaczyć dzieła artystów- podarowane nam na aukcję charytatywną. Na stoisku można było też wypełnić formularz, zgłoszenie na nasze szkolenia. Na każdym z naszych szkoleń czeka miejsce bezpłatne – ponieważ chcemy pomagać rozwijać się tym, którzy tego potrzebują. Promujemy osoby gotowe do zmian, pomagamy im te zmiany wprowadzić.

W trakcie imprezy spotkaliśmy się z niesamowicie ciepłym przyjęciem ze strony odwiedzających nas mieszkańców Wrocławia – tak, chwaliliście nas za inicjatywę i prosiliście o więcej.

Fundacja jest dla Was, dla Nas – dlatego już w grudniu będzie świąteczna edycja Pchlego Targu Kasztanowa 7. ZAPRASZAMY

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply