ogólnie Zaufane Usługi

Czy warto się żenić, wychodzić za mąż?

Kwiecień 24, 2016

Cóż, w dzisiejszych czasach odpowiedź na to pytanie dla wielu młodych ludzi nie jest wcale taka oczywista. Większość społeczeństw oraz religii nie akceptuje wspólnego mieszkania oraz współżycia bez małżeństwa. Co więcej, prawie każda z kultur na świecie wymaga od dorosłego człowieka znalezienia towarzysza życiowego i ustatkowania się. Małżeństwo może niektórym wydawać się przeżytkiem, jednak stanowi ono ważną część życia społecznego i milionom ludzi przyniosło ono różnorodne korzyści. Zanim dokonamy szybkiej analizy zysków i strat jakie możecie osiągnąć żeniąc się/wychodząc za mąż, warto pamiętać, iż doświadczenie wymienionych poniżej benefitów jest uwarunkowane wysoką jakością związku, a nie samym faktem bycia w związku małżeńskim.

 

Czy warto… czyli co możecie zyskać z trwania w sakramentalnym związku, gdy Wasze małżeństwo będzie w dobrej kondycji:

  1. Trwanie i wzmacnianie miłości, która Was łączy – skoro szczerze, głęboko kochasz swojego współmałżonka będziesz w stanie podjąć się wyzwań, które staną na Waszej wspólnej drodze, co zwrotnie wzmocni Waszą więź. Prawdziwa miłość jest warunkiem koniecznym do doświadczenia dobrodziejstw małżeństwa wymienionych w kolejnych punktach!
  2. Większą satysfakcję życiową – dzieląc życie z osobą, która dba o Wasze dobro doświadczacie większej ilości pozytywnych emocji oraz mniej nieprzyjemnych emocji i stresu, ponieważ jesteście wspierani przez współmałżonka. Satysfakcjonująca jest także myśl, że przetrwaliście różne życiowe burze, jesteście dalej ze sobą i w dodatku jeszcze silniejsi niż wcześniej. Jesteście bardziej zadowoleni ze swojego życia, bo myślicie o sobie lepiej (patrz niżej).
  3. Większą (adekwatniejszą) samoocenę – otrzymując wsparcie od Drugiej Połówki, czując się docenionym i kochanym podejmujesz więcej wyzwań, które często kończą się Twoim sukcesem, czyli w efekcie samozadowoleniem oraz wzrostem poczucia własnej wartości i większą pewnością siebie.
  4. Lepsze zdrowie fizyczne i psychiczne – małżonkowie żyją dłużej i rzadziej zapadają na choroby wieńcowe (dotyczy to zwłaszcza mężczyzn), obserwuje się u nich także mniej objawów depresji i rzadziej popadają w nałogi.
  5. Korzyści finansowe – żonaci mężczyźni zarabiają więcej pieniędzy niż samotni z podobnym wykształceniem i doświadczeniem zawodowym.
  6. Ochronę przed życiowymi trudnościami, dzięki wsparciu i przyjaźni ze strony współmałżonka.
  7. Szczęśliwe rodzicielstwo – małżeństwo jest najbardziej stabilnym i odpowiednim środowiskiem do wychowywania szczęśliwych, niezależnych, samowystarczających dzieci.
  8. Zminimalizowanie szans doświadczenia ogromnych strat emocjonalnych, zdrowotnych i finansowych związanych z rozwodem.

 

Co możecie tracić tworząc zdrowe małżeństwo?

Trudno wskazać jakie straty moglibyście ponieść z tego tytułu. Może oprócz tej jednej: żonaci mężczyźni (w porównaniu do samotnych) mają 25% więcej szans na bycie otyłym 😉

 

Dzieląc życie z osobą, która Was kocha, wspiera, szanuje, akceptuje, dopinguje do realizacji celów i marzeń nie unikniecie wszystkich trudności życiowych, jednak będziecie w stanie szybciej oraz konstruktywnie je przezwyciężyć. Satysfakcjonujący związek polega na dobrym poznaniu siebie, umiejętności właściwego odpowiadania na potrzeby i pragnienia współmałżonka, właściwej komunikacji między Wami oraz umiejętności radzenia sobie z konfliktami. Jak doszkolić się w tych kwestiach? Zostańcie z nami, odpowiedzi znajdziecie w kolejnych wpisach!

 

Biuro podróży mini

Załoga Internetowego Biura Podróży Podróże-Poślubne.pl oferuje kompleksową pomocy w doborze wycieczki marzeń, zarówno w przypadku tych bliższych jak i całkiem dalekich wojaży, zapewniamy również obsługę indywidualnych podróży.

www.podroze-poslubne.pl

www.facebook.com/podrozeposlubne

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply